PAGALMS

 

Āra terase ir novietota gan dienvidu, gan rietumu (dižoša koka pavēņa) pusē. Jauka vieta pēcpusdienas snaudienam karstās dienās, vakariņām, saules peldei vai zvilnēšanai pēc pirts.

 

Nojume ir ierīkota siena šķūņa vietā, kūtsgalā. No tās paveras skats uz ezeru un otrajā līmenī, kūtsaugšā var uzkāpt uz siena – pagulēt. Lietus laikā var patusēt ārā, paspēlēt kādu āra spēli vai pingpongu. Var uzriktēt zaļumballi.

 

Ugunskura vieta ir tādēļ, ka tādai ir jābūt. Ir taču tumsā jāaizsargājas no sikspārņiem un apkārt klīstošiem zvēriem! Un uz ugunskura gatavotam ēdienam ir cita garša! Kartupeļu biezputra ar gaļu no lielā katla vai zivju zupa – kas var būt garšīgāks... 

 

Laipa un peldvieta ir pašiem sava. Laipa ved caur muklāju un niedrāju, kuru tā īsti nekad nevar ieraudzīt, gar ezeru pastaigājoties. Peldvieta ir ideāla maziem bērniem, jo ezers ir sekls, ar smilšainu gultni un lai nokļūtu līdz peldamam dziļumam ir jābrien 50 metri. Var doties arī uz tuvējo publisko peldvietu.

 

Daudz brīvas vietas, kur skriet, sist bumbu, spēlēt āra spēles, pastumt zāles pļāvēju.

 

Dižosis un Jauneklīgais ozols. Šie abi ir redzējuši daudz, un ir pastāstījuši mums par šo māju vēsturi, ko esam pierakstījuši Mājasgrāmatā.

 

Citas ēkas, kas nav publiski pieejamas. Ezerlūkos ir saimniecības šķūnis, Ģenerāļa pirtiņa un baltā māja. Par tām atsevišķs stāsts, kad atbrauksiet, uzzināsiet. Pagrabs, īstā un vienīgā pāri palikusī Ezerlūku ēka!

 

Pagalms. Kopējā platība ir 1 ha. Tad nu, cerams, ka ar to pietiks, lai aura justos brīvi! Daļa ir pļavas, bet liela daļa arī kopta zālāja. Bet ņemiet vērā, ka teritorijā ir daži objekti, no kuriem būtu jāsarga bērni (varžu dīķis, aka, ērkšķogu un cidoniju krūmi utt.), ja nu tie aizklīst nostāk no mājas.